Sid Vicious

1. dubna 2009 v 22:17 |  M U S I C
John Simon Ritchie (narozen 10. května 1957), více známí jako Sid Vicious, baskytarista punkové skupiny Sex Pistols. Umřel na předávkování heroinu ve věku 21 let.
Pro jendy se stal ikonou punku, pro jiné je to jen pózer, který nemá téměř jakýkoli hudební talent. Kdo ho nezná napíšu tady krátký obsah jeho života.

Ritchie, který byl popisován svými vrstevníky jako "hubený ale příjemný", přijmul umělecké jméno "Sid Vicious" (zvrhlý Sid). Byl známý jako "hlavní fanoušek Sex pitols" a blízký přítel zpěváka Sex pistols Johnnyho Rottena.


V únoru roku 1977 vstoupil do kapely a jejich manažer (Malcolm McLauren) pronesl: "Jestliže Rotten je hlas punku, pak Vicious je vzhled punku." Sidova punková osobnost byla daleko více užitečná než jakýkoliv talent pro hraní, takže nebyl slavný pro své hrací schopnosti, ačkoliv měl nějaké vlohy pro skládání. Většinu basových partů skupiny na pozdějších nahrávkách odehrál kytarista Steve Jones a na pozdějších vystoupeních byl někdy Viciousův zesilovač vypnut. Rotten ve své autobiografii píše: "Sid nebyl vůbec špatný pro tří-akordové skladby"


Vicious potkal v listopadu 1977 americkou groupie Nancy Spungen a hned spolu začali chodit. Byla závislá na heroinu a Sid, který už uvěřil své "Live Fast, Die Young" image, se k ní brzy připojil. Ačkoliv byli hluboce zamilovaní, jejich násilnický a skalnatý vztah měl ničivý dopad na skupinu Sex pistols. Pistole se rozešli v 14. ledna 1978.


Mezitím se Vicious a Spungen uvěznili ve svém vlastním světě drogové závislosti a sebe zničení. Ráno 12. října 1978 se Sid údajně probudil z drogového omámení a našel Nancy mrtvou, zhroucenou na podlaze koupelny v jejich pokoji. Zřejmě zemřela následkem jediné bodné rány do břicha a vykrvácela. Sid byl obviněn z její vraždy, ačkoliv řekl, že si nepamatuje, co dělal.


Sid podstoupil během svého pobytu ve věznici Rickers Island protidrogovou léčbu a byl pravděpodobně čistý. Nicméně na večírku získal od své matky nějaký heroin a byl následujícího rána mrtev, protože si vzal nadměrnou dávku. Dohady trvaly na tom, že Vicious, který nebyl schopný žít bez své milované Nancy, spáchal sebevraždu.

Facebook fanklub zde

My Way

     (Informaze z www.osobnosti.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama